Biuro prasowe

Kurs EUR z dnia
Kupno: PLN
Sprzedaż: PLN

Obowiązująca stopa bazowa Banku wynosi 1,64%

Stopy bazowe

Biuro prasowe

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów

Miłosz Kozicki
Account Manager
tel. kom. (+48) 570 095 400
tel. (+48 22) 100 68 12
e-mail: m.kozicki@publicdialog.pl

Informacje prasowe

 • Firmowy samochód może kosztować mniej15.05.2018

  Całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdów, zwany w skrócie TCO (Total Cost of Ownership) stał się w ostatnich latach podstawowym narzędziem analizy budżetów przeznaczanych na firmowe auta. W jego skład wchodzą wszystkie wydatki, które ponosi firma w okresie użytkowania pojazdu. TCO pozwala przedsiębiorcom precyzyjnie określić takie koszty, dlatego zyskuje coraz większą popularność również wśród firm z sektora MŚP, w tym mikroprzedsiębiorstw.

  Czytaj dalej

 • Ekspert radzi – Optymalizacja kosztów utrzymania samochodów w firmie – Część 1 TCO – jak wpływa na koszty firmowych aut?09.05.2018

  Pojęcie floty firmowych pojazdów jeszcze niedawno kojarzyło się z przynajmniej kilkunastoma służbowymi autami. Obecnie jednak za „flotę” można uznać na przykład dwa samochody. Niezależnie od liczby, jednym z najważniejszych czynników związanych z firmowym parkiem pojazdów jest koszt jego utrzymania. Do obliczenia wydatków najlepiej wykorzystać analizę TCO, która jest zestawieniem wszystkich kosztów, jakie ponosić będzie firma z tytułu posiadania aut. Ekspert Volkswagen Financial Services wyjaśnia, czym jest TCO.

  Czytaj dalej

 • Nowoczesne finansowanie napędza sprzedaż nowych aut Grupy Volkswagen06.04.2018

  Rynek motoryzacyjny w Polsce zakończył ubiegły rok w bardzo dobrej kondycji. Potwierdzają to dane na temat liczby rejestracji samochodów publikowane przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców. W ciągu dwunastu miesięcy 2017 roku zarejestrowano niemal pół miliona (486,4 tys.) nowych aut osobowych, 61 tys. dostawczych, 27,7 tys. samochodów ciężarowych oraz 2,3 tys. autobusów.

  Czytaj dalej

 • SEAT ogłasza raport finansowy 2017 i swoją wizję przyszłości23.03.2018

  SEAT S.A. ogłosił najlepsze wyniki finansowe w swojej historii – hiszpański producent zakończył 2017 rok z zyskiem operacyjnym na poziomie 191 milionów euro (w 2016 roku – 153 miliony euro), czyli wynikiem o 24,8% wyższym w porównaniu do ubiegłego roku. Obrót marki wyniósł 9,892 miliarda euro, czyli o 11,2% więcej niż w 2016 roku. Jednocześnie SEAT zapowiedział ofensywę z zakresie samochodów elektrycznych w 2020 – do tego czasu co 6 miesięcy będzie wprowadzał na rynek nowy model.

  Czytaj dalej

Wszystkie informacje prasowe

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).